درباره بیمه عمر

بیمه مستمری زنان خانه دار

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 3.79 (12 رای)

بیمه مستمری زنان خانه دار

طرح بیمه مستمری زنان خانه دار

  • طرح بیمه مستمری زنان خانه دار پاسخی است به نیاز واقعی زنان برای برخورداری از تامین مالی و دریافت مستمری در دوران بازنشستگی

یکی از مهمترین دغدغه های زنان به عنوان اصلی ترین رکن هر خانواده نگرانی از تامین نیازهای مادی آنان در آینده می باشد. شرکت های بیمه همواره در تلاش بودند تا با طراحی بیمه نامه ای به عنوان بیمه مستمری زنان خانه دار  نیازهای این قشر از اجتماع را پوشش داده و پس اندازی برای آتیه و آینده آنان ایجاد نمایند.

بیمه مستمری زنان خانه دار چیست ؟

سال‌هاست موضوع تحت پوشش قرارگرفتن زنان خانه‌دار و همچنین برقرار کردن یک حقوق به عنوان مستمری برای این قشر از سوی نهادهای مختلف دولتی مطرح است و همواره از آن به عنوان یک ضرورت یاد می‌شود ولی تاکنون اقدام منسجمی در این باره انجام نشده اما برخی شرکت‌های بیمه خصوصی با عنایت به آیین‌نامه 68 بیمه مرکزی اقدام به اجرای این طرح کرده‌ا‌ند.
بیمه مستمری زنان خانه‌دار در قالب بیمه‌های عمر و بازنشستگی و زیرمجموعه طرح‌های مستمری مطرح شده در آیین‌نامه شماره 68 بیمه مرکزی است که به منظور پوشش‌ درآمدی زنان خانه‌دار در دوران کهولت طراحی شده‌است. در این بیمه‌نامه، بیمه‌گذار و بیمه‌ شده زن خانه‌دار می‌باشد و بیمه‌گذار پس از پرداخت مبلغی به عنوان حق‌‌بیمه (مثلا به مدت 30 سال)، از مستمری مادام‌العمر برخوردار خواهد شد.

نحوه عملکرد و پس انداز در بیمه مستمری زنان خانه دار

این بیمه‌نامه مخصوص همه بانوان کشور، فارغ از وضعیت شغلی آنها و برای بازه سنی 18 تا50 سال (بیمه ملت) و از یک تا 70 سالگی (بیمه البرز) طراحی شده است و این افراد می‌توانند تنها با پرداخت مبلغ 10 هزار تومان در ماه در شروع قرارداد این بیمه‌نامه را تهیه کنند. پس انداز های بیمه شده در این بیمه نامه با نرخ بهره فنی 18 درصد برای او تشکیل می‌شود و در پایان مدت قرارداد به صورت مستمری مادام‌العمر به وی پرداخت می گردد.

مزایای و پوشش های بیمه مستمری زنان خانه دار

پوشش اختیاری ، تکمیلی و امراض خاص
در این بیمه‌نامه بیمه‌گذار علاوه بر دریافت مستمری در دوران بازنشستگی، می‌تواند در طول مدت پرداخت حق بیمه از پوشش‌های فوت عادی، فوت در اثر حادثه، امراض خاص و ازکارافتادگی نیز برخوردار شود. در پایان مدت بیمه سرمایه تشکیل شده را به صورت یکجا یا مستمری برای مدت محدود یا مادام‌العمر به وی پرداخت می کند و چنانچه فرد بیمه شده در طول مدت بیمه به هر علت فوت کند، سرمایه فوت بیمه‌نامه را به علاوه پس‌اندازی که تا زمان فوت برای او تشکیل شده به ذینفع منتخب او پرداخت می شود.

امکان دریافت وام برای زنان خانه دار
بیمه‌گذار پس از گذشت 2 سال از شروع بیمه‌نامه و پرداخت حداقل 2 سال حق بیمه در صورت تمایل تا 90 درصد ارزش بازخرید بیمه‌نامه می‌تواند وام دریافت‌ کند و آن را ظرف یک الی دو سال بازپرداخت نماید.

دریافت مستمری مادام العمر
بیمه گذار می تواند در پایان مدت بیمه سرمایه تشکیل شده را به صورت یکجا یا مستمری برای مدت محدود یا مادام‌العمر دریافت نماید.

پرداخت سود مشارکت علاوه بر سود تضمینی
شرکت‌های بیمه 85 درصد منافعی را که از محل سرمایه‌گذاری حق بیمه‌های عمر عاید می‌شود، به بیمه‌گذاران خود اعلام و بین آنها تقسیم می‌کنند که در این صورت بیمه‌گذار در پایان مدت بیمه علاوه بر اندوخته پایان مدت بیمه‌نامه، سرمایه‌ای که از محل سود سرمایه‌گذاری ایجاد و اعلام شده است را دریافت می‌کند. در واقع زنانی که شاغل نیستند و امکان سرمایه‌گذاری مناسب ندارند با دریافت این پوشش و پرداخت حق بیمه بسیار اندک می‌توانند مبلغ قابل قبولی را برای خود ذخیره و پس انداز کنند.

  • شرکت های ارائه دهنده بیمه مستمری زنان خانه دار

در حال حاضر شرکت بیمه ملت بیمه مستمری زنان خانه دار را ارائه می نماید.
برای مشاهده توضیحات کامل بیمه مستمری زنان خانه دار بیمه ملت به صفحه توضیحات این بیمه نامه مراجعه نمائید.

 

 

با ما بیشتر آشنا شوید

گروه سایت راهنمای بیمه عمر از سال 1388 با همراهی بیش از 30 کارشناس کارآزموده بیمه فعالیت خود را به صورت تخصصی در رشته بیمه های عمر شروع کرده است. با توجه به اهمیت این نوع بیمه نامه جهت تامین آینده افراد این مجموعه با تلاش بی‌وقفه موفق به کسب بیش‌ترین مشاوره و کارشناسی در این زمینه گردیده است و مسیر رشد و تعالی خود را با جدیت دنبال می‌کند.

طرح های ویژه را بهتر ببینید !؟

گروه راهنمای بیمه عمر طرح جدید و ویژه را معرفی می کند.

مشترک ما شوید

برای اطلاع از آخرین اخبار و شرایط جدید بیمه نامه های عمر شرکت های بیمه یک پیامک خالی به ما ارسال کنید تا در مرکز ارتباطات ما قرار بگیرید.
عضویت در سامانه پیامک

با ما تماس بگیرید

همین امروز با ما تماس بگیرید.
کارشناسان با تجربه شرکت راهنمای بیمه عمر آماده پاسخ گویی به سوالات شما می باشند.
تلفن : 88998640  - 80801652